wrapper

اطلاعیه ها

اتحادیه

اتحادیه

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان لنجان خبر داد؛ اختصاص ۷۶۰ تن قیر رایگان برای آسفالت معابر خاکی بافت فرسوده شهرستان لنجان

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان لنجان خبر داد؛ اختصاص ۷۶۰ تن قیر رایگان برای آسفالت معابر خاکی بافت فرسوده شهرستان لنجان


مجید کیانی رییس اداره راه وشهرسازی لنجانرئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان لنجان گفت: ۷۶۰ تن قیر رایگان جهت آسفالت معابر خاکی محلات هدف بازآفرینی شهری شهرستان لنجان تخصیص یافت.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی از استان اصفهان؛ مجید کیانی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان لنجان در خصوص اقدامات بعمل آمده برای رفع مشکل معابر آسفالت نشده محلات هدف بازآفرینی شهری این شهرستان اظهار کرد: ۷۶۰ تن قیر رایگان در سال ۱۴۰۱ برای آسفالت معابر خاکی محلات هدف شهرستان لنجان اختصاص یافت.

وی افزود: معابر فاقد آسفالت بافت فرسوده شهرهای زرین شهر، چمگردان، سده لنجان، چرمهین، زاینده رود، باغشاد و باغبادران مشمول تخصیص قیر رایگان شدند.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان لنجان بیان کرد: یکی از مشکلات بافت‌های فرسوده استان اصفهان، وجود معابر خاکی و به تبع آن ایجاد شرایط نامطلوب برای زندگی مردم آن مناطق بود که به لطف خدا و در جهت توسعه شهری، ایمنی در تردد مردم و رسیدن به استانداردهای مطلوب اقدامات ویژه‌ای در این خصوص بعمل آمد.

وی در رابطه با نحوه تخصیص قیر به محدوده‌های مصوب بافت فرسوده گفت: در ابتدا استعلام از شهرداری‌ها مبنی بر ارائه مدارک و مستندات گذرهای خاکی و مضمحل بافت فرسوده انجام می‌شود و پس از بارگذاری قرارداد و نقشه‌های معابر در سامانه سبا، اخذ تاییدیه شرکت بازآفرینی شهری و ارائه ضمانت نامه از سوی شهرداری‌ها، حواله قیر صادر می‌شود که در این رابطه نیز تخصیص قیر سال‌های قبل و مساحت محدوده‌های بافت فرسوده حائز اهمیت است.

کیانی در خصوص اقدامات بعمل آمده در راستای رفع نقاط حادثه خیز و ایمنی در عبور و مرور خاطرنشان کرد: به لطف خدا و تلاش‌هایی که بعمل آمد زیر گذر زمان اباد - چرمهین- کچوئیه با هزینه‌ای بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان افتتاح و تقدیم مردم عزیز شد.

ادامه مطلب...

همزمان با هفته دولت صورت می پذیرد؛ بهره برداری از ۱۲۱پروژه راهداری در گیلان

همزمان با هفته دولت صورت می پذیرد؛ بهره برداری از ۱۲۱پروژه راهداری در گیلان


راه روستاییمدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان اعلام کرد: همزمان با گرامیداشت هفته دولت ۱۲۱پروژه راهداری با اعتباری معادل ۸۷۱۶میلیارد ریال به بهره برداری می رسد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(گیلان), غلامعلی نیک فهم مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت این اداره کل ۱۲۱پروژه در حوزه راهداری که معادل ۸۷۱۶ میلیارد ریال صرف آنها شده را تقدیم مردم استان خواهد کرد.

وی ضمن اشاره به انجام ۵۷پروژه راه های روستایی بیان داشت: با اعتبار ۲۹۵۲میلیاردریال ۱۲۹ کیلومتر از این راه ها بهسازی و آسفالت شدند.

نیک فهم در رابطه با روشنایی محورها گفت: با هزینه ۴۳۰میلیارد ریال در قالب شش پروژه و جمع ۴۰/۸کیومتر روشنایی طولی، همچنین با صرف ۳۴میلیارد ریال ۷فقره روشنایی نقطه ای انجام شده است.

وی همچنین در راستای ارتقای ایمنی تردد اظهار داشت: برای ۳پروژه به طول ۱۶ کیلومتر نصب حفاظ ایمنی(گاردریل و نیوجرسی) ۲۸۳ میلیارد ریال و برای ۵۴۰ کیلومتر خط کشی نیز ۸۱ میلیارد ریال هزینه شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در پایان تصریح کرد برای احداث پل و ابنیه فنی(۱۵دستگاه در قالب ۱۵پروژه) ۹۶۱ میلیارد ریال اعتبار صرف شده است.

ادامه مطلب...

عملکرد پایانه مرزی مهران در استان ایلام تشریح شد؛ آماده‌سازی پایانه مرزی مهران و پارکینگ برکت برای سفرهای اربعین/بهره‌برداری ازتونل شماره ۲ در بزرگراه ایلام-مهران به طول ۷۳۰ متر

عملکرد پایانه مرزی مهران در استان ایلام تشریح شد؛ آماده‌سازی پایانه مرزی مهران و پارکینگ برکت برای سفرهای اربعین/بهره‌برداری ازتونل شماره ۲ در بزرگراه ایلام-مهران به طول ۷۳۰ متر


مرز مهرانعملکرد پایانه مرزی مهران در استان ایلام حاکی از آماده سازی این مسیر پرتردد برای زائران است، بهره برداری از تونل شماره ۲ در بزرگراه ایلام-مهران به طول ۷۳۰ متر و آسفالت ۲۷ هکتار و ایجاد ۱۰ هزار مترمربع سایبان در پایانه مرزی بخشی از این اقدامات است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای به عنوان یکی از سازمان های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی برای تسهیل در سفرهای اربعین اقدام به آماده‌سازی پایانه های مرزی کرده است. این آماده‌سازی در همکاری با سایر نهادها و ارگان‌های ملی و استانی انجام شده و تلاش شده است تا زائران در هنگام سفرهای اربعین سفری ایمن را تجربه کنند.

بر اساس اطلاعات دریافت شده، هم‌اکنون پایانه مرزی مهران در استان ایلام به عنوان یکی از مسیرهای پرتردد پذیرای زائران برای سفرهای اربعین است و آمارهای سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در آماده‌سازی این پایانه حکایت از یکپارچگی فعالیت‌ها دارد.

تونل شماره ۲ در بزرگراه ایلام-مهران به طول ۷۳۰ متر بهره‌برداری شد

اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و راهسازی استان ایلام در این ایام با راه‌اندازی خط اول روشنایی تونل دوم راه کربلا، احداث و بهره‌برداری تونل شماره ۲ راه کربلا در بزرگراه ایلام_ مهران به طول ۷۳۰ متر و بهسازی و روکش آسفالت ۹۳ کیلومتر در محور ایلام-مهران، سفری ایمن و سریع را برای زائران فراهم کرده است.

۲۷ هکتار آسفالت و ایجاد ۱۰ هزار مترمربع سایبان در پایانه مرزی مهران

همچنین آماده‌سازی پایانه مرزی مهران و پارکینگ برکت از جمله فعالیت‌های مهمی است که در همکاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و همچنین مدیر و اعضای پایانه مرزی مهران انجام شده است. بخشی از این فعالیت‌ها در پایانه مرزی مهران شامل ۲۷ هکتار آسفالت، ایجاد ۱۰ هزار مترمربع سایبان، ۵ هزار متر مه پاش و ۹۰۰ متر خوابگاه رانندگان است که مجموعه این اقدامات می‌تواند سفری ایمن و سریع را برای زائران است.

ادامه مطلب...

عملکرد وزارت راه و شهرسازی در پایانه مرزی استان کرمانشاه تشریح شد؛ احداث ۶۴۰ متر مربع سایبان، ارتقای سیستم برق و محوطه سازی در پایانه مرزی خسروی

عملکرد وزارت راه و شهرسازی در پایانه مرزی استان کرمانشاه تشریح شد؛ احداث ۶۴۰ متر مربع سایبان، ارتقای سیستم برق و محوطه سازی در پایانه مرزی خسروی


نصب سایه بان پایانه مرزی خسرویعملکرد مجموعه وزارت راه و شهرسازی در پایانه مرزی خسروی در استان کرمانشاه حاکی از آماده سازی این مسیر برای زائران است که بخشی از آنها شامل احداث ۱۸۰۰ متر مربع سایه‌بان در داخل محوطه، ساخت ۶۴۰ متر مربع سایه‌بان در قسمت خروجی رواق‌ها و ارتقا سیستم برق و محوطه سازی است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با آماده‌سازی پایانه‌ها و مسیرهای جاده‌ای اربعین به بخشی از مسئولیت‌های خود جامه عمل پوشانده است. تسهیل در تردد و داشتن سفری ایمن در ایام اربعین کاری است که سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همواره در ایام اربعین به آن پرداخته است. امسال نیز مجموعه وزارت راه و شهرسازی در همکاری با سایر نهادها و ارگان‌ها بر این مهم اهتمام داشته و پایانه مرزی خسروی در استان کرمانشاه به عنوان مسیری پرتردد امسال نیز آماده تردد زائران اربعین است.

بر اساس بازدیدها و آمارهای ارایه شده هم اکنون در پایانه مرزی خسروی در استان کرمانشاه، شرایط سفری ایمن برای زائران فراهم است. سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای و مدیران و اعضای مستقر در پایانه مرزی خسروی اقداماتی را در پایانه انجام داده‌اند که بخشی از این اقدامات شامل احداث ۵۲ چشمه سرویس بهداشتی در داخل محوطه، احداث ۱۸۰۰ متر مربع سایه‌بان در داخل محوطه، ساخت ۶۴۰ متر مربع سایه‌بان در قسمت خروجی رواق ها، خرید ۲ دستگاه آیس بانک به ظرفیت ۱۰ هزار لیتر، احداث ۶۶ متر مربع سایه‌بان آیس بانک‌ها، احداث ۶۶۰ متر مربع سایه‌بان کندانسورهای سیستم سرمایشی است.

همچنین این پایانه نسبت به تعمیرات نیز در پایانه مرزی خسروی اقدام کرده است که بخشی از آنها شامل توسعه سیستم مه‌پاش، ارتقا سیستم برق و محوطه سازی است.

طراحی، تهیه و نصب ۴ دستگاه روفتاپ به عنوان سیستم سرمایشی کمکی، تعمیرات سیستم سرمایشی شامل: فن‌کویل ها، منبع انبساط، احداث خط فاضلاب جهت سرویس‌های بهداشتی و اجرای نقاشی، لکه گیری عایق رطوبتی بام و درزگیری پنجره‌ها از دیگر اقدامات در پایانه مرزی خسروی است.

ادامه مطلب...

تشریح عملکرد وزارت راه و شهرسازی برای تسهیل در سفرهای اربعین؛ ۷۰۰ دستگاه ناوگان خارجی استیجاری برای جابه‌جایی زائران تامین شد/آماده‌سازی ۵ پایانه مرزی برای سفرهای اربعین

تشریح عملکرد وزارت راه و شهرسازی برای تسهیل در سفرهای اربعین؛ ۷۰۰ دستگاه ناوگان خارجی استیجاری برای جابه‌جایی زائران تامین شد/آماده‌سازی ۵ پایانه مرزی برای سفرهای اربعین


ساختمان وزارت راه و شهرسازیبهسازی مسیر جاده‌ای زائران اربعین و آماده‌سازی‌ پایانه‌های مرزی در ۵ نقطه و تامین ۷۰۰ دستگاه ناوگان خارجی استیجاری، آغاز پیش‌فروش اولیه بلیت از ۲۱ مرداد و افزایش پلکانی ظرفیت آن و همچنین پیش فروش بلیت برگشت به صورت محدود بخشی از اقدامات مجموعه وزارت راه و شهرسازی برای سفرهای اربعین است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عملکرد وزارت راه و شهرسازی در بخش جاده‌ای برای سفرهای اربعین تشریح شد.

بر اساس گزارش ارایه شده، مهمترین اقدامات انجام شده در بخش حمل و نقل جاده‌ای شامل انجام اقدامات حوزه راهداری در محورهای منتهی به پایانه‌های مرزی شامل روکش آسفالت، خط کشی، روشنایی، نیوجرسی، آشکارسازی نقاط پرحادثه در محورهای منتهی به پایانه های مرزی عراق با هزینه ۳ هزار میلیارد تومان، تکمیل و تجهیز سالن مسافری پایانه‌های مرزی و ارتقای سطح کیفیت خدمات به زائران (شامل بهسازی سالن‌ها، افزایش سرویس بهداشتی، توسعه سیستم مه‌پاش، ارتقا سیستم برق، محوطه سازی، خرید دستگاه‌های یخ ساز و ...) است.

تامین ۷۰۰ دستگاه ناوگان خارجی استیجاری برای جابه‌جایی زائران

همچنین، همکاری بخش خصوصی در تامین حدود ۷۰۰ دستگاه ناوگان خارجی استیجاری برای جابه‌جایی زائران، پیگیری برای استفاده از ناوگان جاده‌ای ترکیه و حضور ناوگان حمل و نقل سازمان‌ها و نهادها در سفرهای اربعین، آغاز پیش‌فروش اولیه بلیت از ۲۱ مرداد و افزایش پلکانی ظرفیت آن و همچنین پیش فروش بلیت برگشت به صورت محدود از دیگر اقدامات انجام شده است.

سامانه راوی برای اطلاع‌رسانی، آموزش و ثبت مشکلات زائران راه‌اندازی شد

این گزارش حاکی است که راه‌اندازی سامانه راوی برای اطلاع رسانی، آموزش و ثبت مشکلات زائران و همچنین بهره‌گیری از سامانه۱۴۱ بدین منظور، آمادگی مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین راهی مسیر های متتهی کاروان های زیارتی اربعین از دیگر اقدامات است.

آماده‌سازی ۵ پایانه مرزی برای سفرهای اربعین

همچنین پایانه‌های مرزی خسروی در استان کرمانشاه، میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان، شلمچه و چذابه در استان خوزستان و مهران (شهید سلیمانی) در استان ایلام نیز آماده سازی شدند تا سفری ایمن و سریع برای زائران رقم بخورد.

احداث ۱۸۰۰ متر مربع سایه‌بان در پایانه مرزی خسروی

اقدامات اجرا شده در پایانه مرزی خسروی شامل احداث ۵۲ چشمه سرویس بهداشتی در داخل محوطه، احداث ۱۸۰۰ متر مربع سایه‌بان در داخل محوطه، ساخت ۶۴۰ متر مربع سایه‌بان در قسمت خروجی رواق ها، خرید ۲ دستگاه آیس بانک به ظرفیت ۱۰ هزار لیتر، احداث ۶۶ متر مربع سایه‌بان آیس بانک‌ها، احداث ۶۶۰ متر مربع سایه‌بان کندانسورهای سیستم سرمایشی است. همچنین، توسعه سیستم مه‌پاش، ارتقا سیستم برق، محوطه سازی، طراحی، تهیه و نصب ۴ دستگاه روفتاپ به عنوان سیستم سرمایشی کمکی، تعمیرات سیستم سرمایشی شامل فن‌کویل ها، منبع انبساط، احداث خط فاضلاب جهت سرویس‌های بهداشتی، اجرای نقاشی، لکه گیری عایق رطوبتی بام و درزگیری پنجره ها بخش دیگری از اقداماتی است که در این پایانه مرزی انجام شده است.

آشکارسازی ۲۶ نقطه حادثه خیز و رفع ۲ مقطع پرتصادف در مسیر پایانه مرزی میرجاوه

اقدامات حوزه راهداری در پایانه مرزی میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان شامل روکش آسفالت به طول ۷۵ کیلومتر، خط کشی به طول ۱۲۰۰ کیلومتر، روشنایی طولی ۳۰ کیلومتر، نیوجرسی ۱۰ کیلومتر، آشکارسازی نقاط حادثه خیز ۲۶ نقطه و رفع ۲ مقطع پرتصادف است.

در حوزه فنی نیز ایجاد مرکز پایش راهداری و حمل ونقل جاده‌ای در پایانه مرزی میرجاوه ، تکمیل سالن مسافری پایانه مرزی میرجاوه، بازسازی سرویس های بهداشتی
اصلاح کریدورهای منتهی به پایانه مرزی ، روشنایی محوطه و سایت پایانه مرزی میرجاوه و همچنین روشنایی زائر سرای جنب پایانه مرزی میرجاوه تا گمرک، تکمیل آسفالت محوطه پایانه مزری میرجاوه انجام شده است. همچنین، تکمیل دوربین های نظارتی در پایانه مرزی میرجاوه ، آمادگی ۱۶ باب مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی مسیر های متتهی کاروان های زیارتی اربعین، ایجاد قرارگاه رسانه ای درزائر سرای جنب پایانه مرزی میرجاوه، استقرار ایستگاه عکاسی در سالن مسافری پایانه مرزی و بهره گیری از نمادهای اربعینی در پایانه مرزی میرجاوه بخش دیگری از اقدامات است.

احداث ۱۶۸۵ متر مربع سایبان ثابت و توسعه فضای سبز در پایانه مرزی شلمچه

در پایانه مرزی شلمچه در استان خوزستان، احداث ۱۶۸۵ متر مربع سایبان ثابت، احداث ۳۷۶۰ متر مربع سایبان موقت، نصب مه پاش، بازسازی و توسعه فضای سبز، احداث و توسعه و مرمت سرویس های بهداشتی، با مبلغی بالغ بر ۴۵۰ میلیارد ریال انجام شد.

احداث ۲۹۵۰ متر مربع سایبان ثابت و احداث نمازخانه در پایانه مرزی چذابه

در پایانه مرزی چذابه در استان خوزستان، احداث ۲۹۵۰ متر مربع سایبان ثابت، ۱۸۰۰ متر مربع سایبان موقت، نصب مه پاش، بازسازی و توسعه فضای سبز، احداث و توسعه و مرمت سرویس‌های بهداشتی، محوطه‌سازی و احداث نمازخانه در پایانه مرزی با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال انجام شد.

بهسازی و روکش آسفالت ۲۲۰ کیلومتر راه‌های استان خوزستان

اقدامات راهداری در استان خوزستان نیز شامل بهسازی و روکش آسفالت ۲۲۰ کیلومتر، اجرای خط کشی ۱۶۰۰ کیلومتر، اجرای ۱۹ کیلومتر جداکننده بتنی، نصب و مرمت گاردریل ۱۰کیلومتر، ۱۸۸ هزار علائم و تجهیزات ترافیکی، احداث روشنایی نقطه ای ۱۶ نقطه، احداث روشنایی طولی ۱۸ کیلومتر، اجرای رفوژ میانی ۱۲ کیلومتر، اجرای شیار لرزاننده ۱۴۰ کیلومتر، شانه سازی و اصلاح شیب شیروانی ۵۸ کیلومتر و بهسازی ابنیه فنی ۳۲ دستگاه است.

آسفالت ۲۷ هکتار جاده‌های استان ایلام

در پایانه مرزی مهران (شهید سلیمانی) نیز مجموعه اقداماتی که انجام شده شامل احداث ۱۱ هزار متر سایبان ثابت، احداث ۱۵ هزار متر سایبان موقت بصورت داربست ، بهسازی و آماده سرویس دهی ۶۰۰ چشمه سرویس بهداشتی است.

همچنین پارکینگ برکت در پایانه مرزی مهران آماده سازی شد که این آماده سازی شامل انجام ۲۷ هکتار آسفالت، ۱۰ هزار متر سایبان، ۵ هزار متر مه پاش، ۹۰۰ متر خوابگاه رانندگان است.

بهره‌برداری از تونل شماره ۲ راه کربلا در بزرگراه ایلام_ مهران به طول ۷۳۰ متر

اقدامات راهداری و راهسازی در استان ایلام نیز شامل راه‌اندازی خط اول روشنایی تونل دوم راه کربلا، احداث و بهره برداری تونل شماره ۲ راه کربلا در بزرگراه ایلام_ مهران به طول ۷۳۰ متر و ۹۳ کیلومتر بهسازی و روکش آسفالت در محور ایلام-مهران است.

ادامه مطلب...

تاریخچه تأسیس اتحادیه

حمل و نقل بعنوان بخش يا نظام بنيادين در ساختار اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي و ... هر كشور محسوب مي‌شود و بهمين جهت دستيابي به نظامي قوي ، مستحكم، هماهنگ و كارآمد در حمل و نقل وارتباطات، از ضرورتهاي اساسي كشور است و بدين لحاظ اين صنعت در زمره امور زيربنايي اقتصاد كشور محسوب مي‌شود    ادامه...

آمار بازدیدکنندگان

امروز 21

دیروز 102

هفته 123

ماه 2418

مجموع 583892

خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت از آخرین اخبار اتحادیه با خبر شوید .